Seirei Tsukai no Kenbu

Přejít na: navigace, hledání
Obálka první knížky

Obsah

[editovat] Krátký úvod

Seirei Tsukai no Kenbu je série novel autorky Shimizuy Yuu, která se nespecializuje pouze na psaní knížek, ale také jako mangaka vydala do dnešního dne dva manga tituly zaměřené spíše na dámské publikum. Novela Seirei Tsukai no Kenbu je klasickou harémovkou, kdy se okolo jednoho mladíka točí velké množství dívek, takže je pochopitelně zaměřena na mužské publikum. Vycházet začala v roce 2010 pod distributorem Media Factory a v současnosti má na svém kontě deset knížek, z nichž poslední vyšla v únoru letošního roku.

Příběh se také dočkal hned dvou manga adaptací, kdy první z nich z pera autora Yoshihiry Zenzaie začala vycházet v roce 2011 v časopise Comic Alive, avšak po čtyřech kapitolách bylo její vydávání přerušeno. O rok později, opět od začátku a ve stejném časopise začala příběh adaptovat manga autora Hyoujua Iseeie.

[editovat] Anotace

Hlavním hrdinou příběhu je Kazehaya Kamito, který neměl zrovna lehký a klidný život. Sám totiž popírá zaběhlé zákony svého světa, který od nepaměti koexistuje s dimenzí Astral Zero, jež je obývána přízraky. Tyto přízraky, které mají nadpřirozené schopnosti, mohou ovládat pouze a jen nedotčené dívky, jež často pochází z vyšších vrstev společnosti, a z nějakého zvláštního důvodu poslouchají i Kamita. V historii se vyskytl pouze jeden další muž, jenž měl tuto schopnost, a do análů byl vnesen pod jménem „Pán démonů“. Svými schopnostmi totiž předčil všechny ostatní dívky a využil je k rozsévání zla po celém kontinentu.

Je tedy pochopitelné, že Kamito nemá zrovna nejlehčí život a skutečnost, že dokáže ovládat přízraky, spíše skrývá. Jednoho dne je povolán na akademii Areishia, která se specializuje na výchovu mladých elementaristek, jak je přezdíváno těmto dívkám, jež dokáží ovládat přízraky. Cestou však narazí na mladou elementaristku, kterak provádí proces očisty v místním jezeře (což jinými slovy znamená, že se koupe). A jak už to tak bývá, díky tomuto setkání se Kamitův život začne měnit k nepoznání.

[editovat] Obsazení

[editovat] Hlavní postavy

Kazehaya Kamito

Kamito.jpg

Mužský elementarista, který by neměl existovat, to od svého mládí neměl lehké. Prožil ho totiž v instituci, která si dala za cíl vycvičit z něj úkladného vraha, či rovnou Pána démonů, pokud by vše šlo podle plánů. Instituce však byla zničena a Kamito se dostal na svobodu, kde ho později čekala ztráta svého přízraku, Restie, kterou nepřestal hledat ani po příchodu na akademii Areishia. Po setkání s Claire byl nucen navázat smlouvu s jiným přízrakem, jenž slyší na jméno Est.

Claire Rouge

Claire.jpg

V Kamitově harému jistě zastává pozici tsundere. Jejich vztah začal osudným setkáním u jezírka, kde se Claire zrovna umývala. Poté, co Kamito navázal smlouvu s přízrakem Est, kterou si původně chtěla přisvojit sama Claire, rozhodla se, že právě Kamito se stane jejím sluhou, aby tak odčinil onu „krádež“. Příjmení Rouge je falešným jménem. Své pravé nepoužívá od doby, kdy její sestra rozzlobila jednoho z vládců Astral Zero, jenž následně uvrhl na dlouhou dobu Ordesii (stát, ve kterém se děj odehrává) do chaosu.

Est

Est.jpg

Kamitův přízrak plnící roli kuudere, když je ve své lidské podobě. Sama byla v minulosti použita ke stětí původního Pána démonů, a proto je poněkud zvláštní, že si jako svého nového pána vybrala zrovna Kamita. Většinu času jinak prospí, jelikož s ní Kamito nedokázal navázat úplnou smlouvu z důvodu stále existujícího spojení mezi ním a Restií. Byť často pobíhá nahatá, vždy má na sobě nadkolenky.

Restia

Restia.jpg

Další Kamitův přízrak. Díky její pomoci se vzpamatoval z hrůz, které zažil v instituci na výcvik zabijáků. Poté ji však vinou určitých okolností ztratil a přes tři roky hledal. Když se mu opět ukázala, působila spíše jako záporák, který se snaží Kamitovi znepříjemnit jeho nové život. Na rozdíl od Est v minulosti Pánovi démonu sloužila.

Ellis Fahrengart

Ellis.jpg

Pochází z vojenské rodiny, takže se snaží tvářit velice disciplinovaně, byť má spíše cholerickou povahu. Jakožto vedoucí disciplinární jednotky Areishie byla původně vůči Kamitovi velice nedůvěřivá, jelikož to přece jen byl jediný chlapec na škole plné dívek. Avšak časem si s Kamitem začala rozumět, později ho dokonce poprosila, aby se stal členem její disciplinární eskadry.

Rinslet Laurenfrost

Rinslet.jpg

S Claire by se daly označit jako kamarádky z dětství, byť obě mají docela turbulentní vztah a oficiálně spolu spíše neustále soupeří. Podobně jako Claire by Rinslet chtěla, aby Kamito byl její osobní sluha. Má také svou vlastní maidku Carol, která však příliš domácím prácem neholduje. Rinslet se tak musí starat i o Carol, a proto je z ní dobrá hospodyně.

Fianna Ray Ordesia

Fianna.jpg

Podobně jako u Claire byl její život obrácen na ruby v době, kdy Claiřina sestra zradila jednoho z vládců Astral Zero. Původně se měla stát nejvyšší služebnou, jež by tohoto dotyčného vládce uctívala (pro něž je používán titul královna). Pod tíhou událostí se však psychicky zhroutila a dokonce málem přišla o život, kdyby ji tehdy Kamito nezachránil. Nově přišla na školu Areishia právě kvůli Kamitovi.

Leonora Lancaster

Leonora.jpg

V našem výčtu jediná dívka nepocházející z Ordesie, ale ze sousední Dracunie, kterou Kamito pozná díky turnaji elementaristů. Jak název země napovídá, Leonora se specializuje na ovládání dračího přízraku. Sama má v sobě navíc něco, co se nazývá dračí krví. Ta způsobuje, že čas od času se Leonoře exponenciálně zvýší síla, avšak přitom ztratí schopnost ovládat své pudy.

[editovat] Ohlasy

Media Factory pravidelně pořádá anketu o nejpopulárnější postavu novely, pravděpodobně aby autor věděl, na které postavy se v příští novele více zaměřit. V dovětku desáté novely se autor nechal slyšet, že anketu pořádanou pro předchozí díl novely vyhrála Est následovaná Restií. Třetí místo získala Ellis.

[editovat] Poznámky pod čarou

Údaje v krátkém úvodu byly vesměs použity z Wikie a MangaUpdates. Všechny zbylé anotace jsou sepsány podle příběhu novely a obrázky postav jsou zapůjčeny ze stránky BakaTsuki.